Hamilelerin Yapabileceği Farklı Spor Türleri

0
2
Hamilelerin Yapabileceği Farklı Spor Türleri
Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Kadın News Google News

Gebelik yaşantınız vakitınce fit, sağlıklı, mutlu ve zinde kalınması anne ve çocuk sağlığı amacıyla ehemmiyet taşır. Gebe kadınların hamilelik vakitı vakitınce spor yapabileceği değişik spor türleri bulunmaktadır.

Hamile bulunduğunuz amacıyla ağrılarınız, sancılarınız ve vücudunuzun değişik yerlerinde tespit edilen şişlikleri ortadan kaldırmak amacıyla egzersiz yapmalısınız. Hamile bulunduğunuz amacıyla spor gerçekleştirmekten uzaklaşmak yerine sizin yapabileceğiniz değişik egzersiz türleri bulunmaktadır.

Hamile bulunduğunuz devre amacıylade hareket etmeyen kaldığınız vakit kiloların yükselmesi, kan basıncının yükselmesi, şeker hastalığı, ağrı ve krampların yükselmesi söz konusudur. Egzersiz yaptığınız vakit daha sağlıklı, mutlu ve kendinizi enerji dolu hissedeceksiniz.

Gebe kadınları yapabileceği sporlar!

Hamilelerin Yapabileceği Farklı Spor Türleri

Hamilelerin Yapabileceği Farklı Spor Türleri

Arkadaşlarınız ile yüzebilirsiniz!

Ayak ve bacaklarınızda meydana gelen şişlikleri ve ağrıları en az civara indirebilmek amacıyla yüzmelisiniz. Suyun kaldırma kuvvetinden yararlanacağınız amacıyla daha hafif hissi, hareket etmenize yardımcı olur. Su bulantıları azaltacağı amacıyla bulantıların çok bulunduğu devreler de yüzebilirsiniz.

İyi hissetmek için yürüyüş yapın

Günlük ve ya iki günde bir kez şehrin karmaşıklığından uzak sessiz yerlere yürüyebilirsiniz. Kalabalık yerlerde rahat hareket edemeyeceğiniz amacıyla şahıs adedinin az bulunduğu yürüyüş yerlerini tercih edin. Enerji dolu ve fit olabilmeniz amacıyla tek gereksiniminiz rahat giysiler ve spor ayakkabılarıdır.

Eğlenceli bir günde dans edin

Kalp atışlarının hızlanması, kendinizi mutlu hissedebilmeniz için arkadaşlarınız ile grup halinde dans edebilirsiniz. Hızlı ve dengenizi çok fazla bozmadan grup halinde uygulayacağınız aerobik hareketler hormonların çalışmasına neden olur. Hamile olduğunuzu ve denge merkezinin bozulduğunu asla aklınızdan çıkarmayın.

Sırt ve bel ağrıları için Pilates!

Kalp atışlarının hızlanması, kendinizi mutlu hissedebilmeniz amacıyla arkadaşlarınız ile küme durumunda dans edebilirsiniz. Hızlı ve dengenizi çok çok bozmadan küme durumunda uygulayacağınız aerobik hareketler hormonların işlevini gerçekleştirmesine namacıyla olur. Hamile bulunduğunuzu ve denge merkezinin bozulduğunu katiyen aklınızdan çıkarmayın.

Bu Makalemizi Okudunuz Mu?  Anneliğe İlk Adım!

Hamilelik Yoğası!

Hamile bulunduğunuz amacıyla hareket etmeyen kalmak yerine iç enerjinize yanıt olmalısınız. Çoğunlukla kadınların amacıylade biriken enerji, gebe oldukları amacıyla aşırı hareket etmeme taraftarıdır. Sırt ve bel ağrılarınız amacıyla tempo kazandırmadan gerçekleştireceğiniz pilates, ağrılarınızı ortadan kaldırır. Kkatiyenrın uzaması ve güçlenmesi, ağrıların ortadan kalkması ve daha enerji dolu olabilmeniz amacıyla Pilates yapın.Kadın News Google News

Leave a reply