Vajina Daraltma Doğal Yollar

0
28

Vajina daraltmak, vakitle deforme olan ya da genişleyen genital organın medikal usullerle ya da estetik operasyonlarla sıkıştırılması yani tabiri caiz ise gençleştirilmesi için yapılmaktadır. Günümüzde doğal birçok metot ile vajina daraltma yapılabilmekte ve estetik ya da medikal tekniklere gerek kalmadan istenen sonuca ulaşılabilmektedir.

Vajinanın Genişlemesine Neden Olan Etkenler

  • Kürtaj olunması
  • Çok sık cinsel bağa girme
  • Kalıtsal ve genetik faktörler
  • Biyolojik sıkıntılar
  • Çok sayıda doğum yapılması
  • Cinsel alaka biçimi
  • Yaşlanma
  • Jinekolojik kimi tedavilerin yan tesiri

Vajina Daraltma İçin Antrenmanlar

Vajina daraltma idmanları ortasında bulunan kegel idmanları, Pelvik taban kaslarının çalıştırılması ve güçlendirilmesi için yapılmaktadır. Bu idman aslında idrarın tutulabilmesi için yapılan kasları kasma hareketidir. Bu idman tertipli halde tekrarlandığında vajina daraltmak mümkün olabilmektedir. Yere uzanıp ayakları havaya kaldırmak ve indirmekte işe yarayan egzersizlerdendir. Bu idmanın günde en az 10 kere yapılması yararlı olacaktır.

Vajina Daraltan Bitkisel Sistemler

Vajina daraltan bitkiler ve bu bitkilere uygulanan yollarla vajina daraltmak doğal yollarla yapılabilmektedir. Uygulanabilecek birtakım sistemler şu formdadır;

  1. Güvercin Ağacı Bitkisi

Vajina kaslarını sıkılaştırma konusunda doğal bir mucize olan güvercin ağacı bitkisi, toz haline getirilerek uygulanabilmektedir. Bitkiyi öğüterek toz haline getirdikten sonra genital bölgeye uygulanmalıdır. Bu bitkisel tahlil haftada bir kere uygulandığında tesirli sonuçlar göstermektedir.

  1. Bektaşi Üzümü

Bektaşi üzümü vajina daraltması için en çok tercih edilen bitkisel prosedürlerden biridir. Bektaşi üzümü suya konulmalı ve kaynatılmalıdır. Kaynatılan su süzüldükten sonra bir şişeye konmalıdır. Her gün duş yapılmadan evvel vajina bölgesine uygulandığında tesirli sonuçlar göstermektedir. Bunun sebebi ise Bektaşi üzümünün vajinadaki hassaslığı arttırmasıdır. Bu sayede vajina elastikiyetini tekrar kazanır.

Leave a reply