Gripten Korunmak İçin Önemli Besinler

0
1
Gripten Korunmak İçin Önemli Besinler
Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Kadın News Google News

Mevsim değişikliklerinden dolayı grip en çok görülen hastalıkların başında geliyor. Peki gripten korunabilmek için hangi besinlerin tüketilmesi gerekiyor?

Mevsim değişiklikleri halsizlik, baş ağrısı ve yorgunluk olarak yansıyor. Bağışıklık sisteminin zayıf düşmesi halinde, grip, soğuk algınlığı ve bronşit gibi birçok hastalıkta beraberinde geliyor. Sağlıklı kalabilmek için düzenli ve doğru beslenmek altın kuraldır.

Gripten Korunmak İçin Önemli Besinler

C vitamini

Kış ve yaz aylarında düzenli bir beslenme alışkanlığına sahip olmak şart. Bu yüzden; et, süt, sebze, meyve ve tahıllardan oluşan besin grupları düzenli tüketmeniz gerekiyor. Öncelikli olarak taze sebze ve meyveler, kış aylarında sağlığınızı koruyabilmek için ideal besinlerdir. C vitaminin tüketilmesi durumunda vücut zararlı maddelerden arınıyor ve savunma mekanizması güçleniyor.

Gripten Korunmak İçin Önemli Besinler

Gripten Korunmak İçin Önemli Besinler

A vitamini

A vitamini güçlü bir antioksidandır. Antioksidan içeren besinler düzenli ölçülerde tüketildiğinde hastalıklardan korunmanızda önemli bir etkisi olur. Yumurta, süt, balık, havuç ve portakal güçlü antioksidan kaynaklarıdır.

E vitamini ve Omega

E vitaminin en önemli görevi antioksidandır. En güçlü antioksidan kaynağı ise ceviz, badem, fındık, sıvı yağlar, yeşil yapraklı sebzeler ve kuru baklagillerdir.

Bal

Bal, enerji vermesinin dışında, ısı sıcaklık farkının çok olduğu yerlerde soğuğa ve gribe karşı ağız, boğaz ve bronşlardaki rahatsızlıklarda ve enfeksiyonlarda ilaç olarak kullanılıyor.

Bu Makalemizi Okudunuz Mu?  Dünyanın En Sağlıklı 12 Yiyeceği


Kadın News Google News

Leave a reply