Dünyanın En Sağlıklı 12 Yiyeceği

0
2
Dünyanın En Sağlıklı 12 Yiyeceği
Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Kadın News Google News

Hepimizin arzu ettiğidir aslında katkısız ve sağlıklı yiyecekler tüketmek. Bu yazımızda sizlere en önemli sağlıklı yiyecekleri sıraladık.

Dünyanın En Sağlıklı 12 Yiyeceği

Somon; içinde barındırdığı omega-3 ile beyni ve kalbi korur, Şekerini düzenlediği gibi ruh halini de dengeler. Aynı zamanda en iyi anti-aging gıdasıdır.

Brokoli; Bütün kanser risklerini azaltır. Hem mineral hemde vitamin oranı oldukça yüksektir. Ayrıca vücudunuzu toksinlerden arındıran kimyasallara sahiptir.

Elma; Akciğer kanseri başta olmak üzere, astım ve diyabete karşı korur. İçerisinde bulunan K vitamini sayesinde kemiklerinizin daha güçlü olmasını sağlar. Yemeğe başlamadan yarım saat öncesinde tüketildiğinde iştah bastırmaya yardımcı olur.

Fasulye; Kolon kanserinden ve kalp hastalığından korur. Kan şekerini düzenler ve kiloyu dengeler.

Fındık-Fıstık; Hemen hemen her gün düzenli tüketildiğinde kalp krizi ve kalp hastalığı riskini yüzde 50 oranda azaltıyor.

Dünyanın En Sağlıklı 12 Yiyeceği

Dünyanın En Sağlıklı 12 Yiyeceği

Kırmızı Et; Omega-3 bakımından zengindir. Protein ve B12 vitamini kaynağıdır. Makul miktarda tüketildiğinde kanserden korur.

Nar; Antioksidan bakımından oldukça zengindir. Kan basıncını düzenleyerek, damarları korur ve tümörlerin büyümesini engeller.

Soğan-Sarımsak; Mide, prostat, yemek borusu kanserlerine karşı koruyucudur. Kalp hastalığı riskini yüzde 20 oranda azaltır.

Süt; Vitamin, mineral ve diğer yararlı besinler bakımından oldukça zengin olan süt, kansere savaş açan CLA asidini de içerir.

Yaban Mersini; Kanserden koruyan antioksidanlar içerir. Lif bakımından zengindir ve hafızayı güçlendirir.

Yeşil Çay; Kolon, pankreas, mesane, nefes borusu, rektum ve mide kanserlerine yakalanma riskini yüksek miktarda azaltır.

Yumurta; Protein bakımından oldukça zengindir. Beyni korur ve göz sağlığını güçlendirir.

Bu Makalemizi Okudunuz Mu?  Ameliyat Olmadan Mide Nasıl Küçültülür?


Kadın News Google News

Leave a reply