Burun Akıntısına Ne Uygun Gelir Meskende Tahliller 7 Doğal Deva

0
14

Burun akıntısı durdurma yolları arıyorsanız ve burun akıntısı nasıl geçer çabucak diyorsanız, hakikat yerdesiniz. Burun akıntısına ne âlâ gelir, nasıl durdurulur konutta tahliller ve İbrahim Saraçoğlu’nun tanımı ile burun akıntısına kesin tahlil.

burun akıntısı durdurma formülleri

Burun akıntısına yeterli gelen ve meskende uygulanabilecek olan kimi tahliller şunlardır:

Burun Akıntısına Ne Düzgün Gelir?

Tuzlu Su

burun akıntısı nasıl durdurulur

Mikropların bedenden atılmasını sağlamasının yanı sıra; mukusu incelterek, burun akıntısından kaynaklı olarak tahriş olan bölgelerdeki tahrişi de azaltan bir tesiri vardır. Yarım çay kaşığı sofra tuzunun bir bardak ılık suya eklenerek karıştırılması sonucu elde edilen karışımın her iki burun deliğine bir damla damlatılması biçiminde uygulanabilir. Günde birkaç sefer yapılabilecek bir uygulamadır.

Zerdeçal

burun akıntısı durdurma

Bir kaşık zerdeçalın bir bardak sıcak süte karıştırılarak içilmesi formunda uygulanabilir. Zerdeçalı direkt burundan uygulayabilmek için ise; keten tohumu yağında öğütülmüş zerdeçalın kavrulması ve bu esnada çıkan dumanın burundan çekilmesi gereklidir.

Zencefil

burun akıntısı nasıl geçer çabucak

Zencefilin çayı yapılıp, içilebilir. Ayrıyeten tuzlanmış hali çiğ olarak da yenebilir.

Hardal yağı

burun akıntısına ne âlâ gelir

Isıtılmış olan hardal yağının her iki burun deliğine de birer damla olmak üzere günde 2 kez damlatılması biçiminde uygulanır.

Sarımsak

burun akıntısı durdurma

Üç diş sarımsağın bir bardak su ile karıştırılarak kaynatılması ve bu karışımın içilmesi halinde uygulanır. İsteyen bu karışıma bal da ekleyebilir.

Okaliptüs yağı

Birkaç damla okaliptüs yağının burna damlatılması halinde uygulanır.

Bal

meskende burun akıntısı nasıl geçer

İki çay kaşığı balın bir bardak ılık su ile karıştırılarak içilmesi formunda uygulanan bir sistemdir. Günde iki defa uygulanmasında hiçbir sakınca yoktur.

Kalıcı Hale Gelen Burun Akıntısı Nasıl Geçer?

burun akıntısına doğal devalar

Kalıcı hale gelen burun akıntısını geçirme usulleri şunlardır:

  • Bir bardak ılık suyun içerisine birkaç damla limon damlatılmalıdır ve bu karışım günde 3 kez burna çekilmelidir.
  • C vitamini bakımından varlıklı olan portakal, limon ve mandalina üzere meyvelerin tüketimi arttırılmalıdır.

Burun Akıntısını Tedbire

Burun akıntısını önlemek isteyen kişinin; alerjen tesir bırakan hususlardan uzak durması ve meskeninde nemlendirici bulundurması gereklidir.

Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer Meskende Tahlil

burun akıntısına buhar banyosu nasıl yapılır

Burun tıkanıklığına en düzgün gelen usullerden birisi buhar banyosu yapmaktır. Sıcak buharı burundan nefes alıp verdikçe düzgün geldiğini sizde fark edeceksiniz. Hem burun tıkanıklığına hemde burun akıntısına güzel gelen en güzel konutta tahlil yoludur. Soğuk alğınlığınız var ise vakit kaybetmeden üşenmeden yapın derim. Bir tencerede suyu kaynatık meskeninizde mevcut ise nane yağı damlatın bir kaç damla çabucak yararını görürsünüz. Kaynattınız suyun buharını başınıza havlu örterek nefes alıp verin. Geçmiş olsun..

burun akıntısı nasıl geçer ibrahim saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu’dan Burun Akıntısı Durdurma Formülü Tanımı

Burun akıntısı çabucak durdurma yollarından biri olmasa da uzun vadede yararını göreceğiniz. Burun akıntısı nasıl geçer sorusuna İbrahim Saraçoğlu’dan doğal şifa reçetesi..

Gereçler;

  • 1 tatlı kaşığı lavanta
  • 1 bardak su

Yapılışı ve Uygulanışı:

Kaynamış 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı lavanta atarak 5 dakika demleyin. Demlediğiniz çay ılıdıktan sonra süzün. Süzülen şifa reçetesini için. Bu karışımı her akşam yemeğinden sonra 15 gün boyunca için. Her akşam yemeğinden sonra taze olarak demlemelisiniz. Çayın içine şeker atmayınız. Geçmiş olsun.

Burun akıntısı ile ilgili başka konularımız;

Leave a reply