Zeytinyağının Vajinaya Yararları Nelerdir? Ziyanı Var Mıdır?

0
36

Zeytinyağının vajinaya olan yararlarının ne olduğu ve ziyanının olup olmadığı bayanlar tarafından üzerinde epey fazla durulan bir ayrıntı olarak göze çarparken bu istikamette zeytinyağı kullanımı,

  • Cinsel ilişi sırasında kayganlaştırıcı formunda
  • Vajina beyazlatma gayesiyle (genital bölge kararmasının doğal tedavisinde)
  • Vajinusmus tedavisinde
  • Vajina etrafının meyyit deriden arındırılmasında
  • Vajinal enfeksiyon ve bakteri tedavisinde sıkça başvurulabilen bir olgudur.

Vajina Kararması İçin En Doğal Usul

Çevresel etmenlerin yanı sıra, cilt rahatsızlıkları ve tıraş tahrişi üzere nedenlerle epey sık meydana gelebilen vajina kararması için zeytinyağı değerli bir yarar sağlamaktadır. Vajina kararması için zeytinyağı uygulamasında kuru haldeki vajinaya masaj yaparak haftada 3 gün 10’ar dakikalık masaj genital kararmanın önüne geçebilecektir.

Cinsel Bağlantı Sırasında Kayganlaştırıcı Hedefiyle Kullanılan Zeytinyağı

Ağrılı cinsel münasebet sorunu olan bayanlar için zeytinyağı doğal ve organik bir kayganlaştırıcı biçiminde değerlendirilirken, cinsel bağda zeytinyağı kullanmak tercihlerini hayli faal olduğundan kelam edilebilir. Âlâ bir kayganlaştırıcı olarak söz edilebilen zeytinyağının bu gayeyle kullanımında hayli dikkatli olunmalı, bu istikamette fazla ölçüde zeytinyağı tercihi kasık ağrısına neden olabilir.

Vajinal Enfeksiyon Ve Bakteri Tedavisinde Zeytinyağı

Vajinal enfeksiyon ve bakteri sorunları epeyce fazla bayanın yakındığı bir şikâyet olmakla bir arada, enfeksiyonun çabucak ertesinde ortaya çıkan mantar, idrara çıkmakta zorlanma, tahriş ve yanma üzere aksilikler bayanların hayat kalitesini bir oldukça düşürürken bu hususta karbonat ile birlikte zeytinyağı kullanımı da epey değerlidir. Vajina tahriş zeytinyağı bağı yanında vajinanın tahriş olmasına yol açan durumların da ortadan kaldırılması da gerekmektedir.

Vajina İçin Zeytinyağı Ziyanlı Mı?

Vajina için zeytinyağı kullanımı makul ölçülerde kıymetli yararlar içerebilirken zeytinyağının fazla kullanımı vajinanın PH istikrarını bozabileceği üzere diğer meselelerin da yolunu açabilecektir.

Leave a reply