Banyo fayansları amacıyla yapışkanlı folyo kullanmak, Yapışkan folyo ile banyo fayans kaplama teknikleri son devresinin en trend yöntemlerinden biri. Kullanımı basit fakat uygulamasında ilgili olunması gereken yapışkanlı folyo ile banyo fayans kaplama yöntemlerini haberimizde derledik.

Son dönemlerde banyo fayansları amacıyla yapışkanlı folyo ile kaplama tekniği tercih ediliyor. Banyolarda daha özel ve şahsi bir dekorasyonun oluşmasını gerçekleştiren bu tekniğin yapımı basit fakat gene de bilhassa ilgi edilmesi gereken dekorasyon detayları bulunur. Banyo zeminlerin en büyük eksisi, ıslak zemin ve tezgah yüzeylerine sahip olmasıdır. Bu amaçla suya ve neme sağlam ürünlerin kullanılması gerekir. Seçeceğiniz üründe bu özelliğe kesinlikle ilgi etmelisiniz. Dekorasyon konusu ile ilgili programınız gereken detaylar ise şu şekildedir:

– Banyolar amacıyla vitrifiye eşyalar, kısmı geniş göstermek konusu ile ilgili yarar sağlar. En ideali yuvarlak modelleridir.

– Koku ve nem, banyoların en büyük meselesidur. Bu meselesi gidermek amacıyla alüminyum kaplama asma tavanları kullanabilirsiniz.

– Genişlik etkisini meydana getirmek amacıyla açık renkleri, hem dekoratif ürünlerde hem de fayanslarda tercih edebilirsiniz.

YAPIŞKANLI FOLYO İLE BANYO FAYANS KAPLAMA YÖNTEMLERİ

Banyonuza görsel bakımdan zenginlik katan yapışkanlı folyoları dekor eder iken kullanacağınız folyonun ölçüsünü daha eskiden belirlemeniz lazım.

Açık renk her zaman en çok önerilendir ancak geniş banyolar için koyu tonlar da değerlendirilebilir.

Folyonun kullanılacağı fayansın kuru olmasını sağlamalısınız. Kaplama gerçekleşirken de hava kabarcığı oluşmasını önlemelisiniz.

Satın alacağınız folyonun neme ve suya karşı dayanıklı olması, bir diğer önemli noktadır.

Leave a reply