Sütün Saça Faydaları Nelerdir? – Süt Saça Sürülür mü?

0 15

Süt saçların süratli uzaması amacıyla gereken kalsiyum ve protein gibi bütün mühim mineralleri içerir.

Amerika’nın Dermatoloji Tıp Merkezi, sütte tespit edilen kazein proteininin glutamin içeriği yardımıyla saç foliküllerini besleyip saçların uzamasına yardımcı olduğunu belirti.

Süt, karbonhidrat, potasyum, sodyum, kalsiyum, karbonhidrat, demir, magnezyum, D vitamini, A vitamini, B12 vitamini, B6 vitamini gibi detaylı vitamin ve minerallerden oluşur. Bütün bu vitaminler saç sağlığı amacıyla mühim bir rol oynar.

Süt saçlar amacıyla çok etkili nemlendirici özelliğe sahiptir. Ve bu bilgiye ek olarak her derde deva olan süt; kuru ve yıpranmış saçları onarır ve saç diplerini güçlendirir.

Sütün Saça Faydaları Nelerdir? – Süt Saça Sürülür mü?
Sütün Saça Faydaları Nelerdir? – Süt Saça Sürülür mü?

Saçın asli bileşenlerinden biri de proteindir. Protein saç dokularının büyümesi ve yenilenmesi amacıyla lüzumlu olan mineral türüdür. Sütte kazein ve vhey isminde iki tür protein olur, bunların her ikisi de saçlar amacıyla çok yararlıdır.

Sütün saçlar amacıyla başka bir yararı da natural saç düzleştirici özelliğine sahip olmasıdır. Dolayısıyla süt ile her vakit dilediğiniz düz saçlara kavuşabilirsiniz.

Bu Makalemizi Okudunuz Mu?  Bel Çevresi Yağlarından Kurtulmak İçin Öneriler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası