Siyah Noktalardan Korunma

0 2

Doğal Yollardan Kesin Çözüm; Siyah noktaların oluşma sebebi, kirli hava ve vücutta ki yağın gözenekleri tıkamasıdır. Siyah noktaların oluşmasını önlemek için cildinizi her zaman temiz tutmalısınız bu cildin nefes alması için oldukça önemlidir. Siyah noktalardan kurtulmak için en pratik çözüm yolu buhardır.

Cilt yapısına göre değişkenlik gösterir ancak 15-30 dakika boyunca yüzünüzü buharda yakın mesafede bekletmeniz gerekmektedir. Cildiniz yumuşayıp gözenekleriniz açıldığında cildinize zarar vermeden sıkma işlemini yapabilirsiniz sonrasında yüzünüzü yıkayıp nemlendirici sürebilirsiniz. Düzenli olarak cildinizi temiz tutar ve yağ birikmesini önlerseniz siyah noktalardan korunabilirsiniz.

Siyah Noktalardan Korunma

Siyah Noktalardan Korunma
Siyah Noktalardan Korunma

Siyah Noktalar İçin Maske

Malzemeler;

Yoğurt ve limon suyu

Bir kase içersin de yoğurt ve limon suyunu karıştırın, dikkatli bir şekilde yüzünüze iyice yayın, maske yüzünüz de kuruyana kadar 10-15 dakika bekleyin. Yüzünüzü soğuk su ile durulayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası