Kulak Estetiği Nedir?

0 2

Kulak estetiği ve kepçe kulak ile ilgili bazı bilgiler vermeye çalışacağız.

Kulak Estetiği Nedir?

Kepçe kulak estetiğinin bir diğer adı ise otoplastidir. Bu estetik cerrahi müdahale olmadan bir operasyon ile yapılmaktadır. Operasyon ne zaman uygundur hangi yaş uygundur? Kulak kepçesinin gelişimi yaklaşık 6 yaş civarında tamamlanır. Kepçe kulak estetiği için tavsiye edilen en uygun dönem okul öncesi olan dönem tavsiye edilir. Okula başlama çağında çocukların iletişim kurduğu arkadaş çevresi genişler ve sürekli arkadaşlar edinmeye çalışır. Çocuklar bu dönemde çok hassas ve kırılgan olabilir. Arkadaş çevresi bu dönemde arttığı için kulağında problem olmaması çocuk için bir avantaj.

Kulak Estetiği Aşamaları

Kulak Estetiği Nedir?
Kulak Estetiği Nedir?

Nasıl tür aşamalardan geçiliyor onlardan biraz bahsedelim. Anestezi türü, Operasyon süresi, İyileşme süreci ameliyattaki atlattığınız aşamalardır. Operasyondan baya bir zaman önce hastanede olunmalıdır 1 saat bekleme için uygundur. Sigara veya alkol operasyon öncesi ve sonrası bir süre sonra kullanılmaması önerilir ve tavsiye edilir. Hazırlanmış odanıza geldiğinizde size ağızdan bir ilaç verilerek sizi rahatlatacaktır.

Ameliyat edilmiş kepçe kulak veya kulağın operasyon öncesindeki fotoğrafı ve sonraki fotoğrafları size gösterilerek size bilgiler verilir.Kulağın çeşitli yerlerinden fotoğraf çekilip size sunulur. Operasyonun nasıl geçtiği hakkında doktor veya asistanı size bilgi verir durumu anlatır. Operasyon öncesi kulağınızdaki şikayetlerde ele alınarak operasyon sonrası tekrardan kulağınız test edilir ve hastaya sorulur durum. Kulak Estetiği operasyonu süresi 1-2 Saat arasında değişir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası