Kınanın Cilde, Saçlara ve Sağlığa Faydaları

0
0
Kınanın Cilde, Saçlara ve Sağlığa Faydaları
Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Kadın News Google News

Kına hem düğün adetlerinde, hem de güzellik amacıyla sarfedilen natural bir üründür. Kınanın sıhhat yönünden yararları sınırlıdır. Daha çok cilt, saç ve tırnak sağlığı amacıyla kullanılır. Fakat faydaları bulunduğu gibi, zararları da mevcut!

Kınanın cilde faydaları:

Bazı cilt hastalıklarının tedavisinde sarfedilen kına, cildin kalınlaşmasını sağlar. İnce ciltlerde ortaya gelen dökülmelere karşı kına yararlıdır. Ayrıca, kına deri hücrelerinin sağlığının korunmasında dolaylı yer alıyor.

Kınanın saçlara faydaları:

Saçlar amacıyla kınanın en mühim yararı dökülen saçlara karşı natural deva kaynağı olmasıdır. Kına saçlarda uzun vakit kullanılınca, saçlarda meydana gelen kırılmaları yok olur. Kına saçlarda yumUşaklık yardır, saç köklerinin sağlamlaşmasına yardımcı olur.

Ağrı kesici özelliği

Kınanın Cilde, Saçlara ve Sağlığa Faydaları

Kınanın Cilde, Saçlara ve Sağlığa Faydaları

Kınanın ağrı kesici özelliği var, rastgele bir sebepten kaynaklanan ağrılara karşı etkilidir. Kına yanık yaralarına yararlıdır. Kınanın açık yaralara da yararlı bulunduğu söylenir. Yarada olan ağrıyı hafifletir.

Tırnaklara faydaları:

Tırnak tedavisinde kına daha çok kullanılıyor. Kına kırılmaya eğilimi olan tırnak yapısının ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Karaciğere faydaları:

Sağlık yönünden kına çok mühimdir. Kına bitkisinin kabuğu karaciğer amacıyla yararlıdır. Kına bitkisinin kabuğu aynı vakitte sarılık hastalığının tedavisinde de kullanılır.

İltihap:

Yanıklar amacıyla etkili bir deva kaynağı olan kına aynı vakitte gargara yapıldığında dilde ya da ağız boşluğunda meydana gelen iltihap hastalıklarına iyidir.

KINANIN ZARARLARI

Kına yetişkin yaştaki bayanlar doğrulusunda saç ve cilt amacıyla kullanılır. Kına deride kızarma, şişme, yanma gibi problemlere namacıyla olabilir. Hassas ciltlerde alerji oluşturabiliyor. Ayrıca, solunum yollarında alerji, öksürme ve astım gibi hastalıklar oluşturabiliyor. Kınanın ağıza düşürülmesi tavsiye edilmez. Kınanın hata sonucu yutulması acil tıbbi muayeneye namacıyla olabilir. Çocuklarda ve bebeklerde kına birtakım cilt problemlerine namacıyla olabilir. Kına karşı alerjiniz varsa ondan uzak durmalısınız.

Bu Makalemizi Okudunuz Mu?  Hamile Kalmak İçin İncir Kürü


Kadın News Google News

Leave a reply