Hamilelikte Kabızlık ve Tedavisi

0
0
Hamilelikte Kabızlık ve Tedavisi
Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Kadın News Google News

Hamilelikte kabızlık, hamile bayanların sıkça yaşadığı bir rahatsızlıktır. Kabızlık, gebelik hormonunun bağırsak kaslarını gevşeterek bağırsakların yavaş çalışmasına neden olması, sonrasında uterusun büyümesi ve bağırsaklara yaptığı baskının artması sonucu ortaya çıkan rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık hamileliğin son dönemlerinde basur oluşumunu hızlandırır.

Dolayısı ile hamilelikte kabızlığı önlemek, öncelikle kabızlıktan kaynaklanan rahatsızlıkları gidermek, sonrasında ise basur oluşumunun hızlanmaması için tedbirli olmak adına hamile bayanlar için gereklidir.

Hamilelikte Kabızlık Nasıl Önlenir

Hamilelikte Kabızlık ve Tedavisi

Hamilelikte Kabızlık ve Tedavisi

Gebelikte kabızlık önlemek için, öncelikle sıvı tüketimini artırmak, sonrasında lifli yiyecekleri tercih etmek alınacak en büyük önlemlerin başında gelir. Meyve ve sebzeler vücudun ihtiyacı olan lifler mevcuttur ve hamile bayanlar ihtiyacı olan lifleri bu meyve ve sebzelerden sağlayabilirler.

Diğer yandan egzersiz yapmak da kabızlığın atlatılması veya azaltılması için gerekli olan hususların başında gelir. Yani hem şartlar elverdikçe spor yapılmalı hem de yeme içme durumlarına dikkat ederek mideye iyi bakılmalıdır.

Bu Makalemizi Okudunuz Mu?  Argan Yağının Vücut Bakımına ve Güzelliğine Faydaları


Kadın News Google News

Leave a reply