Evde Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

0
14

Evde Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Ev hanımları için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda evde çocuk bakımı yaparak para kazanma fırsatını anlatacağız. Evde çocuk bakıcılığı yapmak herkesin yapabileceği bir iş olmadığını belirterek yazımıza başlamakta fayda var. Eğer çocuk sevmiyorsanız, çocuklara katlanamayan biriyseniz bu iş size uygun değil. Eğer sabırlı değilseniz yine çocukların yapacakları bir sürü haylazlık karşısında sabrınız tükenecektir. Çocuk bakımı yapmak gerçekten meşakkatli ve zor bir iştir, bu süreci insanı yıpratabileceğini bilmelisiniz.

Peki, ben çocukları kendi evlatlarım gibi severim, çok sabırlı biriyim, çocuklara ilgi göstermekten beraber oyunlar oynamaktan hoşlanırım diyorsanız bu işi yapabilirsiniz. Fakat bu işi yapmadan önce mevcut durumunuzu gözden geçirmeli ardından işi yapıp yapamayacağınız kararını vermeniz gerekir. Eğer hali hazırda başka bir işiniz var ve çalışıyorsanız zaten bu işi yapamazsınız. Bu işi yapmaya karar verirken tek işinizin bu olacağını bilmelisiniz. Çünkü çocuklarını size teslim eden aileler büyük ihtimalle zaten çalıştıkları için sizin gün boyu çocuklara bakmanız gerekecektir.

Durumunuzu gözden geçirdiniz ve bu iş için uygun olduğunuza karar verdikten sonra sırada evinizin bir odasını çocuklar için hazırlamalı, düzenlemelisiniz. Bu odanızı çocuklar için uygunlar eşyalardan oluşan bir şekilde dizayn etmelisiniz. Mutfağınızda çocuklar için gerekli yiyecek içecekleri bulundurmalısınız. Eğer bebek bakımı yapacaksanız, bebek için mama, bez ve uygun yatak temin etmelisiniz. Yine evinizde bakımı yapacağınız çocukların yaş ve özelliklerine uygun oyuncakları temin etmelisiniz. Hangi yaş gruplarındaki çocukların bakımının sizin için daha uygun olduğunu internetten çocukların yaşlarına göre ihtiyaçları hakkında araştırma yaparak bilgi edinmeli ve bakımını yapacağınız yaş grubuna karar vermelisiniz. Tüm gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra artık bakımını yapacağınız çocukları bulmak kalıyor.

Evde çocuk bakıcılığı yapmak için oturduğunuz şehirden bakıcı arayan ebeveynlere ulaşmanız gerekiyor. Bakıcı arayan ailelere ulaşmak için birkaç yol sizlere önereceğiz. Bunlardan biri iş ilanları sitelerine bakmak olacak. Google’a çocuk bakıcılığı iş ilanları arayabilir ilan sahiplerine telefonla iletişim kurabilirsiniz. Bu ilan sitelerine üye olarak sizler ilan verebilirsiniz. Bir başka yol olarak çevrenizdeki insanlarla iletişim kurarak çocuk bakıcılığı yapacağınızı eğer çalışan aileler varsa çocuklarına bakıcılık yapabileceğinizi söyleyebilirsiniz. Son olarak yazıcıdan çıktılar alarak şehrin işlek yerlerine ilan notları bırakabilirsiniz.

Leave a reply