En Çok Kazandıran İşler

0
14

En Çok Kazandıran İşler Nelerdir?

Çoğu insanın hayalidir başkalarının işçisi olmaktansa kendi işinin patronu olmak . Ülkemiz şartlarında yaklaşık olarak 10-12 saat çalışan bir işçinin aldığı asgari ücret 1.300 TL. Yapılan işe veya çalışılan yere göre alınan maaş farklılık gösterse de her zaman alınan ücret verilen emeğin karşılığı olmamakta. Hal böyle olunca da insanlar en çok kazandıran işler aramaya koyuldu.

Ülkemizde işsizlik oranlarının da her geçen gün yükseldiğini göz önüne alırsak evde para kazandıran işler ve en çok kazandıran işler nelerdir sorusunun yanıtını araştıran birey sayısı hiç azımsanmayacak kadar çok. Kısa bir araştırma ve biraz da özgüvenle herkes iyi bir kazanç elde edebilir. Hem de kendi işinin patronu olarak. Bu işlerden bazısı eğitim gerektirirken aslında birçoğu sadece kişilerin özgüvenine, cesaretine ve tecrübeye bağlı. Şunu bilmek gerek, bir inan istedikten sonra yapamayacağı iş yok. Son dönemlerde en çok kazandıran işler nelerdir onlara bir göz atalım:

 

  1. Özel gün Fotoğrafçılığı / Serbest Fotoğrafçılık

Son dönemlerin En Çok Kazandıran İşlerden bir tanesi özel gün fotoğrafçılığıdır. Aileler, düğün, nişan, kına, sünnet, doğum gibi özel günlerini ölümsüzleştirmek için bu işi yapan kişilerle anlaşıyor. Bunun yanı sıra müşterinin talebi üzerine bambaşka konularla ilgili de çekim yapabilirsiniz. (Örn: Bebek çekimi, reklam fotoğrafçılığı, gezi fotoğrafçılığı Vb.) Bu işi yapan kişilerin kazancı ise alınan bir iş için günde yaklaşık 2-3 saat karşılığında 1.000-2.000 TL arasında değişmektedir. Anlaşma şartlarına bağlı olarak fiyat düşer ya da çoğalabilir de. Temel fotoğrafçılık bilgisinin yanı sıra biraz da tecrübe ile iyi paralar kazandırır.

 

  1. Organik gıda ürünleri üretimi

Son yıllarda günlük ihtiyacımız için tükettiğimiz çoğu besinde maalesef katkı maddeleri kullanılmakta. Sebzeler-meyveler artık mevsimi olmasa bile sofralarımızda yer almakta. Durum böyle olunca insanlarda ‘doğal ve organik’ olana yönelme eğilimi başlamıştır. Sağlıklı beslenmek isteyen aileler de fiyat farkı olsa da her zaman organik olanı tercih etmekte. Eğer tarımsal üretim yapabileceğiniz bir alana sahipseniz gerekli izinleri de alınca hiç beklemeyiz deriz.

 

  1. E-Ticaret

7/24 hiç kapanmayacak bir dükkanınız olsa daha çok kazanmaz mısınız? Dünya ile birlikte her şey değişti ve dönüştü. Ticarette artık müşteriler dükkanlara gitmiyor, dükkanlar müşterilerin ayağına geliyor. Sosyal medya ve internet kullanımının hızla arttığı günümüzde e-ticaret de ‘satmak’ amacı taşıyan herkesin vazgeçilmezi oldu. Ürettiğiniz ya da satışını yapacağınız her ne olursa olsun sosyal medya ve internet üzerinden müşterilere ulaşarak iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

 

  1. Spor Merkezi Açmak

Sağlıklı yaşamın vazgeçilmezidir spor. Kimisi formunu korumak, kimisi fazla kilolarından kurtulmak kimisi de kaslı bir vücuda sahip olmak için spor salonlarını yolunu tutuyor. Ülkemizde insanların dışarı çıkıp spor yapabileceği alanlar maalesef yeterli sayıda değil. Eğer iyi bir konumda iyi bir salon açarsanız, hem formunuzu korur hem de iyi bir gelir elde edersiniz. Son olarak kadınların son dönemde platese olan ilgisini de göz önüne almayı unutmayın!

 

  1. Kahvaltı Salonu

Sabahları ‘5 dakika daha uyuyayım’ isteği, ya da yoğun tempo çoğu zaman insanların işlerine kahvaltı yapmadan gitmesine neden oluyor. Durum böyle olunca da çoğu çalışan kahvaltısını ayaküstü girdiği bir mekanda simit poğaça yiyerek yapıyor. Eğer ki kalabalık bir müşteri potansiyeline sahip iş merkezleri, organize sanayi siteleri gibi yerlerin yakınında dükkan açarsanız siz de iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Bunun yanına öğleleri sıcak yemek de çıkarır ve öğlen de bu şekilde hizmet verirseniz kazancınız daha da artacaktır. Şimdiden bol kazançlar dileyelim.En Çok Kazandıran İşler makalemizi faydalı bulduysanız yorum yapabilirsiniz

Leave a reply