Çikolata İle Herkes Gülsün!

0 60

Tadına doyulmayan lezzet çikolata, her derde deva. En iyi antioksidan kaynağı olmasının yanı sıra kalbe de faydalı. Yalnız küçük bir uyarımız var, aşırıya kaçmayın. Size gerçekten yarayabilir…

Her şeyin başı sağlık. Bu sözü bilmeyeniniz yoktur. Sağlığın yerindeyse mutlusundur. Sen mutluysan otuz iki dişini gören dostların da mutludur. Onlar gülerse… Ne dersiniz? Gerçek bir saadet zinciri oluşturmak hiç de zor değil. Bir parça çikolatayla dünyayı güldürmek sizin elinizde. Gerçek bir beyefendiye de bu yakışır.

Çikolata İle Herkes Gülsün!

Çikolata İle Herkes Gülsün! KadinNews.Com
Çikolata İle Herkes Gülsün! KadinNews.Com

Neler mi vaat ediyor çikolata? Deyim yerindeyse, cenneti ayaklarınıza getiriyor. Yanlış duymadınız. Sağlık, mutluluk, aşk… İnsan ne diler ki başka. İşte çikolatanın dokuz faydası:

1.Antioksidan Deposu – Çikolatanın Yararları

Çikolata başka hiçbir besinde bulamayacağınız kadar antioksidanı bünyesinde barındırır. Unutmayın, antioksidan yaz kış demeyen koruyucu meleklerinizdir. Zinde olacaksınız.

2.Moral Kaynağı – Çikolatanın Yararları

Endişelerinizi bir kenara bırakmanın tam zamanı. Çikolata salgıladığı mutluluk hormonu endorfinle sizi gün boyu huzurlu hissettirecek. Paketi yırtın ve kendinizi kokusuna bırakın. Ayrıca magnezyum yönünden zengin oluşu ödem ihtimalini ortadan kaldırıyor.

3.Kolesterolsüz Bir Yaşam – Çikolatanın Yararları

Günlük kakao tüketimi kolesterolü düşürür ve kan basıncını düzenler. Sağlığınız emin ellerde.

4.Kalp Dostu – Çikolatanın Yararları

Düzenli çikolata tüketen insanların kan akışlarında kayda değer bir gelişme gözlendi. Bu demek oluyor ki, kalbiniz ritmini bulacak. Fıstıklı mı olsun? Fındıklı da iyi gider.

5.Güneşi Sevin – Çikolatanın Yararları

Hassas bir cildiniz mi var? Pul pul dökülüyordur da muhakkak. Ya yanıklar. Durun durun. Korkmanıza gerek yok. Çikolata cildinizi ultraviyole ışınlarından koruyacak. Laf aramızda kızlar çikolata tenli erkeklere bitiyor.

6.Kemiklerinizin Sevgilisi – Çikolatanın Yararları

Çikolata zengin bir kalsiyum kaynağı olup kemiklerinizi güçlendirir. Bırakın damağınızda erisin.

Bu Makalemizi Okudunuz Mu?  Damar Tıkanıklığı Belirtileri Nelerdir?

7.Gülmek Size Yakışıyor – Çikolatanın Yararları

Artık rahat rahat kahkaha atabilirsiniz. Neden mi? Çünkü çikolata dişleri sağlamlaştıran fluorid açısından çok cömert. Özellikle sütlü çikolatanın diş minesini koruduğu biliniyor. Daha ne olsun.

8.Aşk Olsun – Çikolatanın Yararları

PEA enzimi bakımından doygun olan çikolata cinsel gücü ve heyecanı artırıyor. Pes! Biliyorum yoruldunuz ama o yerinde duramıyor. Sizin için yaratılmış adeta. Faydaları saymakla biteceğe benzemiyor. Bir kez daha onu dinleyelim.

9.Zihniniz Açık Olsun – Çikolatanın Yararları

Zihinsel fonksiyonlarındaki geliştirici etkisinden de haberdar olun istedik. Sınavlardan önce annelerimiz boşuna çikolatasız göndermezlerdi bizleri okula. Hey gidi günler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası