Çatlak Önleme Yolları (Doğal)

0 70

Cilt üzerinde oluşan çatlaklar sizlerinde üzerinde can sıkıcı bir durum yaratıyor ise, çatlakların oluşmasından önce harekete geçmelisiniz.

Özellikle anne adaylarının gebelikleri süreci içerisinde vücut cildinin belirli bölgelerinde değişimler oluşur. Bu değişimler ise gebeliğin 4. ayından itibarendir. İlk olarak karnın gerilmesinden oluşan çatlaklar, doğumda alınan kilolar ve gerilmeler sonucunda meydana gelir. Hızlı kilo alınması ve verilmesi en büyük tetikleyici unsurdur. Yine burada anne adayı çatlak sorunu ile karşılaşmak istemiyor ise, çatlaklar meydana gelmeden harekete geçmelidir.

Çatlak Önleme Yolları (Doğal)

Burada gebelik dönemi sürecinde kullanılacak bitkisel yağlar, en yaygın kullanılan yöntemlerde ilk sırada gelmektedir. Lavanta yağı, papatya yağı, biberiye yağı ve kalendula yağı ile karnınızın büyüme yaptığı dönemlerin içerisinde kullanılması, gerilmeye karşı nemlendirici özelliği vererek çatlaklar ile mücadelede önemli şekilde rol oynamaktadır. Böylelikle cildiniz daha esnek olarak, ciltte herhangi bir çatlak oluşmaksızın, dokular yırtılmadan minimum seviyeye iner. Doğumun gerçekleşmesinden önce günde en az iki defa olmak koşuluyla, göbek bölgesi, göğüsler, bel bölgesi, kalçalar ve üst bacaklar gibi çatlağın oluşabileceği tüm bölgelere dairesel şekilde uygulanır. Bu yapılacak uygulama sonucunda çatlaksız bir hamilelik için etkili sonuca varılacaktır.

Çatlak Önleme Yolları Doğal
Çatlak Önleme Yolları Doğal

Eğer ki sizlerde çatlaksız bir doğum yapmak ve bunun keyfini sürmek istiyorsanız, mutlaka bu yöntemi uygulamalısınız. Böylelikle can sıkıcı çatlaklardan da kurtulmuş olacaksınız.

Bu Makalemizi Okudunuz Mu?  Hamilelikte Nefes Darlığı ve Tedavisi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası